O sokolském fóru

Sokolské fórum je nezávislý, a však moderovaný, diskuzní server. Naší hlavní představou je přinést prostor, kde můžeme veřejně diskutovat nad tématy, které nás v jednotách, župách a spolku, trápí, nebo je chceme konzultovat a probírat s dalšími členy. Více se dozvíte pod následujícími body:

  • Proč sokolské fórum?

V každém spolku je důležitá komunikace. V dnešní moderní a hlavně uspěchané době je potřeba komunikovat rychle a na plno témat. V našem spolku nám chyběla platforma, která by tuto komunikaci umožňovala. Činovníci využívají hromadné e-maily, které nejsou nejlepší cestou - zaplňují e-mailové schránky, témata které se nás netýkají nás obtěžují a navíc hrozí, že odesílatelé časem spadnou do spamových filtrů.

Toto vše by strukturované a moderované diskuzní fórum mělo odfiltrovat. Uživatelé mohou svobodně diskutovat v diskuzích, které je zajímají, důležitá vlákna sledovat.

  • Kdo stojí za Sokolským fórem?

Původní myšlenka vznikla na náčelnictvu Sokolské župy Budečské, jako doplnění pro členy, kteří nevyužívali, nebo nevyužívají sociální sítě, kde jsme diskuze řešili. Dalším vývojem chceme zapojit širokou členskou základnu nejen do diskuzí, ale i do správy fóra.

  • Jaké jsou technické prostředky Sokolského fóra?

Sokolské fórum běží na OpenSource redakčním systému Drupal ve verzi 8. Tento systém byl vybrán na základě testování více řešení, protože první administrátoři a moderátoři mají s tímto systémem nejvíce zkušeností.

Jako zázemí pro běh je dostatečně výkonný server, který zdarma poskytuje člen Sokola. Server je hostován na kvalitním a prověřeném řešení společnosti Český hosting.

  • Jak kontaktovat administrátory nebo moderátory Sokolského Fóra?

Nejjednodušší cestou je využití kontaktního formuláře přímo na našem diskuzním fóru. Případně je možné využít osobního kontaktního formuláře u jednotlivých moderátorů a administrátorů, pokud ho mají aktivní.

Další časté dotazy k samotnému fungování fóra naleznete v tzv. FAQ - aneb častých dotazech a odpovědích.

Button sidebar

Webové stránky Sokolské fórum používají moderní technologické prvky, jako jsou soubory cookies, pro lepší uživatelský zážitek.

Dále jsou použity analytické a reklamní služby. Pro podrobnější informace klikněte na tlačítko: Více informací